O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
Aktuality   2013
 
méně

RWE podpoří filmy

Projekt RWE – energie českého filmu vstupuje do své deváté sezony

  • Dosud RWE pomohla na plátna kin 36 celovečerním snímkům, které vidělo přes 7 milionů diváků
  • Již podevatenácté bude RWE hlavním partnerem MFF Karlovy Vary, počtvrté partnerem Cen české filmové kritiky
  • RWE podpoří také dokončení snímku Fair Play

V Praze dne 19. prosince 2013 – V roce 2014 bude RWE koprodukovat tři nové české filmy. Projekt RWE – energie českého filmu se bude podílet na vzniku snímků Díra u Hanušovic režiséra Miroslava Krobota, Pohádkář od Vladimíra Michálka a Deset pravidel režírovaných Karlem Janákem. S podporou od RWE může dále počítat film Fair Play, ale také Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Letní filmová škola Uherské Hradiště nebo Ceny české filmové kritiky. Pokračovat bude spolupráce s Českou televizí, a to jak v oblasti dokumentární tvorby, tak při činnosti Filmové nadace RWE & Barrandov Studia a v oblasti podpory české filmové tvorby jako takové.

„Letos jsme vybírali z nabídek devatenácti filmových projektů. Při výběru se zajímáme o složení tvůrčího týmu, herecké obsazení, finanční zajištění a divácký či jiný potenciál snímku. Největší problém, se kterým jsme se setkávali v letošním roce, bylo nedostatečné finanční pokrytí projektů. Mnoho tvůrců se ocitlo v krizové ekonomické situaci," uvedl Martin Chalupský, tiskový mluvčí skupiny RWE.

RWE se těší na filmovou režijní prvotinu herce, scénáristy a divadelního režiséra Miroslava Krobota. Satirická komedie Díra u Hanušovic bude mít premiéru v říjnu 2014. Půjde o příběh mladé ženy, která místo kariéry učitelky vede malou hospodu v horské vesnici v Jeseníkách a hledá mezi místními neperspektivními muži životního partnera.

Ve prospěch dvou ze tří podpořených filmů hovořila při výběru RWE kromě jiného pozitivní zkušenost z minulé spolupráce s jednotlivými tvůrci. S režisérem Karlem Janákem se energetická skupina setkává po filmu Rafťáci podruhé. S novou komedií Deset pravidel s podtitulem Jak sbalit holku se vrací režisér k jemu blízkému tématu. Film bude o tom, co se stane, když vědátorovi překříží cestu dívka jeho snů. Premiéra je naplánovaná na březen 2014. Otce a syna hrají Miroslav Donutil a Matouš Ruml.

S režisérem Vladimírem Michálkem spolupracovala RWE na filmu O rodičích a dětech a se scénáristou Markem Epsteinem například na filmovém hitu Ve stínu. Nyní podpoří jejich nový film Pohádkář, jehož volnou předlohou byl stejnojmenný knižní bestseller Báry Nesvadbové. V hlavních rolích se představí Aňa Geislerová, Eva Herzigová a Jiří Macháček. Snímek vstoupí do kin v září 2014.

RWE jedná již několik let se zástupci České televize a s producenty ze společnosti Negativ o snímku Andrey Sedláčkové Fair Play. Film, jehož téma souvisí s dopingovými skandály atletů a funkcionářů z východního bloku v 80. letech, bude mít premiéru na začátku března 2014. RWE přispěla na jeho dokončení ještě v rámci letošního roku.

RWE je dlouhodobě nejvýznamnějším partnerem českého filmu. Dosud pomohla na plátna kin 28 celovečerním hraným snímkům a osmi celovečerním dokumentům. Letos pobavila komedií Revival režisérky Alice Nellis, která získala cenu diváků MFF Karlovy Vary. Aktuálně v kinech běží Klauni Viktora Tauše a v prosinci je v kinech v předpremiérách uváděna komedie Něžné vlny režiséra Jiřího Vejdělka. Od roku 2005 investovala energetická skupina do projektu RWE – energie českého filmu více než 200 milionů korun.

 
 
Ceska televizePravoFebiofest
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 Modelář se natáčí 
 - 16. květen byl prvním natáčecím dnem snímku.....více
 
 Zlatý ledňáček 
 z Finále Plzeň pro Domestika.....více
 
 Záložka Modelář 
 - podrobné informace na našem webu.....více
 
 Záložka Šarlatán 
 je již k dispozici.....více