O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
Aktuality   2019
 
méně

První klapka Il Boemo

Příběh českého operního skladatele Josefa Myslivečka dostane filmovou podobu ve snímku Il Boemo režiséra Petra Václava. Jeho natáčení připravoval spolu s producentem Janem Macolou více než deset let. Námět i scénář filmu byly oceněny FILMOVOU NADACÍ.  Do kin by měl snímek, v němž se objeví i operní hvězdy Phillipe Jaroussky, Emöke Baráthová, Simona Šaturová, Filipo Mineccia nebo Krystian Adam, vstoupit na konci příštího roku.

Hlavní roli hudebníka, který se vzepřel vůli své rodiny, ztvární ruský herec Jegor Kereškov. Vedle něho režisér Václav obsadil italské herce, dále Karla Rodena a Zdeňka Godlu. Hudbu k filmu, kterou tvoří z velké části znovuobjevené Myslivečkovy árie a skladby, nahraje pod taktovkou Václava Lukse orchestr Collegium 1704.

První klapka koprodukčního filmu, jehož koproducentem je Česká televize, padne v Itálii v druhé polovině července. Natáčet se bude v divadlech v Pavii a Cremoně a v jejich okolí. V září se pak filmaři přesunou do Janova a následně do Benátek. Několik natáčecích dnů bude také v Praze.

Více např. v článku: https://www.novinky.cz/kultura/501345-pribeh-skladatele-myslivecka-dostane-filmovou-podobu.html

 
 
Ceska televizePravoFebiofest
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 Il Boemo podrobně 
 v sekci Realizované projekty.....více
 
 Kryštof brzy dotočí 
 - o víkendu 1. a 2.6. náročné scény.....více
 
 Modelář se natáčí 
 - 16. květen byl prvním natáčecím dnem snímku.....více
 
 Zlatý ledňáček 
 z Finále Plzeň pro Domestika.....více