O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
 
 
Domácí péče    premiéra  15. 7. 2015
zpět
Profil filmu
Domaci_pece-Horak-reziser.jpgDomaci_pece-Mihulova_Napajedla.jpgDomaci_pece-Mihulova_Vilhelmova.jpg
Domaci_pece-Mihulova_sestricka.jpgDomaci_pece-Polivka_AMihulova.jpgDomaci_pece-Polivka_Horak.jpg
Scénář filmu autora Stanislava Horáka byl podpořen filmovou nadací v roce 2014 částkou 100 000 Kč. Tisková zpráva o vyhlášení výsledků a informace o autorech a podpořených dílech je k dispozici na stránkách nadace v sekci Tiskové centrum.

Autor se stal zároveň režisérem a producentem filmu ve společnosti Tvorba Films. Koproducenty jsou Česká televize, Fog´n´Desire Films a Svoboda&Williams, slovenským koproducentem je společnost Sokol Kollar. Film vznikl za podpory Státního fondu kinematografie a Audiovizuálneho fondu. Distributorem je společnost A COMPANY CZECH, DVD je v prodeji od listopadu 2015.

V hlavních rolích Alena Mihulová (Vlasta), Bolek Polívka (Laďa), Tatiana Vilhelmová (mladá Hanáčková), Sára Venclovská (Marcela), Slávek Horák (Robert) a Zuzana Kronerová (Miriam). Za kameru se postavil Jan Štastný, střih Vladimír Barák, hudební složku obstarají Jan P. Muchow a Michal Novinski. PR filmu Gabriela Vagner.

více ...
 
Obsah filmu
Hlavní hrdinka Vlasta je třiapadesátiletá zdravotní sestra pro domácí péči na jihomoravském venkově. Při své práci – ošetřování nemohoucích přímo u nich doma - navštěvuje spoustu rázovitých místních pacientů, se kterými soucítí daleko za hranici svých povinností, i když oni jí oplácejí legračně dojemnou směsí zmateného odporu, bezradné apatie a občasné svérázné vděčnosti. Přesto Vlasta nikdy neztrácí svůj osobitý moravský optimismus. Vlastino jediné dítě, sedmadvacetiletá dcera Marcela, žije v daleké Praze a domů jezdí jen na občasné krátké návštěvy. Náročný pracovní život tak vyvažuje soužití s manželem Laďou, narušované jen jeho nejapnými vtípky („Žena je nejlepší přítel člověka") - ty Vlasta nechce pochopit jako škádlení muže, který jinak své city k ní projevit neumí.

Vlastin víceméně pokojný život se ale během chvilky obrátí vzhůru nohama, když jí doktoři – díky banální nehodě - najdou neléčitelnou nemoc v pokročilém stadiu. Má posledního půl roku života.

A teď žena, která celý život léčila ostatní, potřebuje vyléčit sama. Ale vědecké zdravotnictví, na které Vlasta třicet let spoléhala, jí nemůže pomoci. Zoufalství z beznadějné situace a vidina rapidně se blížícího konce přimějí Vlastu, po krátkém období zmatku a váhání, zkusit alternativní léčitelství. Vždy ho považovala za šarlatánství, ale potom, co nad ní oficiální medicína zlomila hůl, už je to její poslední naděje. Dcera jednoho z jejích pacientů - mladá Hanáčková - se zabývá alternativními způsoby léčby a uvede ji k Miriam, postarší slovenské léčitelce. Miriam zasvětila svůj život tajům esoteriky a pořádá léčebné seance, které Vlasta začne navštěvovat se vzrůstající důvěrou. Miriam diagnostikuje její nemoc jako „neschopnost pečovat o sebe" a jako léčbu nařídí „naučit se přijímat lásku."

více ...
 
Výběr z článků
16. 5. 2016
denik.cz - Herečka Alena Mihulová sbírá dál ceny za Domácí péči
Zdroj: http://prazsky.denik.cz/kultura_region/herecka-alena-mihulova-sbira-dal-ceny-za-domaci-peci-20160516.html

15. 5. 2016
totalfilm.cz - Alena Mihulová má další cenu za svůj výkon v Domácí péči

14. 5. 2016
mdr.de - Polnischer Film "Klezmer" gewinnt beim Neisse Film Festival

více ...
 
Související webové stránky
Na následujících stránkách naleznete k Domácí péči informace o hercích, tvůrcích, rozhovory, fotogalerie a videogalerie, zajímavosti, ocenění, hlášky, chyby, trajler, komentáře, hodnocení a recenze, články apod.

Česko-Slovenská filmová databáze - Slávek Horák

CSFD - Domácí péče

Česká televize - stránka filmu Domácí péče

více ...
 
Plakát, film o filmu, trailer
logo filmu

Trailer filmu je možno shlédnout na FB stránkách Domácí péče zde.

více ...
 
Foto - video
5. 3. 2016
ceskatelevize.cz - záznam z přímého přenosu pořadu Český lev 2015

9. 2. 2016
Film 2016 - rozhovor s A. Mihulovou a S. Horákem v díle ze dne 7.2.2016 na ČT24

23. 1. 2016
filmovakritika.cz - fotogalerie z udílení Cen české filmové kritiky za rok 2015

více ...
 
 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
RWE a.s.
 
 Zahradnictví 
 v kinech již v roce 2017.....více
 
 Kohák jako Instalatér 
 zpívá a jezdí na kole.....více
 
 Workshop MIDPOINT 
 5.-6.12.2016 v Praze.....více
 
 Vítězové ve Filmu 2016 
 - rozhovor s oceněnými.....více