O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
 
 
Nikdy nejsme sami    premiéra  7. 4. 2016
zpět
Profil filmu
dudova_nikdy.jpgnikdy.jpgpvaclavnikdy.jpg
pvaclavnikdy3.jpgrodenaj_nikdy.jpgvlasakova_nikdy.jpg
Scénář filmu autora Petra Václava byl podpořen filmovou nadací v roce 2009 částkou 200 000 Kč. Tisková zpráva o vyhlášení výsledků a informace o autorech a podpořených dílech je k dispozici na stránkách nadace v sekci Tiskové centrum.

Autor se stal zároveň režisérem filmu, producentem je Jan Macola ze společnosti Mimesis Film. Koproducentem je Česká televize, i/o post a francouzská společnost Cinema Defacto. Film vznikl za podpory Státního fondu kinematografie, programu MEDIA a Avec le Soutien De La Région Île-de-France. Distributorem je Falcon.

V hlavních rolích Karel Roden, Lenka Vlasáková, Miroslav Hanuš, Klaudie Dudová a Zdeněk Godla. Režisér Petr Václav má na svém kontě i oceňované snímky Marian, Paralelní světy nebo Cesta ven, uvedený v roce 2014 po 16 letech jako první český film na festivalu v Cannes v sekci nezávislých filmů ACID.

Natáčení probíhalo od srpna do října 2014 v Senicích ve Středočeském kraji a okolí. Za kameru se postavil Štěpán Kučera, střih Florent Mangeot, zvuk Daniel Němec, návrhy kostýmů Tereza Kučerová, tisková mluvčí projektu Kateřina Bílková.

Mezinárodní premiéra proběhla 21. 2. 2016 na festivalu Berlinale v sekci Forum, odkud si film přivezl cenu diváků Tagesspiegel Readers’ Prize za nejlepší film sekce Fórum, která je zaměřena na filmy s výrazným filmařským rukopisem. Předpremiéra se uskutečnila na festivalu Febiofest 20. března 2016, premiéra v ČR proběhla 7. dubna 2016 a v té době byl snímek také na programu Dnů evropského filmu v Praze a Brně. Snímek byl dále v červenci promítán na 51. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a na 42. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti. V září 2016 byl uveden na prestižním festivalu v Torontu v sekci Contemporary World Cinema a v listopadu na Káhirském mezinárodním filmovém festivalu získal Petr Václav cenu mezinárodní poroty za umělecký přínos, i když nominaci na Zlatou pyramidu film neproměnil.
Zdroj: http://www.denik.cz/film/vaclavuv-film-nikdy-nejsme-sami-se-objevi-v-torontu-20160819.html

Miroslav Hanuš získal na počátku roku 2017 cenu za mužský herecký výkon v hlavní roli v cenách české filmové kritiky za rok 2016. V dubnu 2017 se snímek zařadil mezi soutěžní filmy Finále Plzeň 2017, odkud si přivezl cenu studentské poroty v kategorii Nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film.

méně ...
 
Obsah filmu
Do obce roztažené podél státní silnice se nastěhuje paranoidní pracovník vězeňské správy a jeho rodina. Spřátelí se se svým novým sousedem, nezaměstnaným hypochondrem, kterého živí jeho žena pracující v místní prodejně. Unavená životem a starostí o dva syny, všimne si vyhazovače z nočního klubu. Ten ale miluje striptérku. Ta však čeká na otce svého dítěte, který sedí v nedaleké base, kde pracuje právě zmíněný bachař…

Film Nikdy nejsme sami vypráví o "stávání se někým", o hledání svého místa pro jedny, o cestě k dospělosti pro druhé. Sleduje osud osmi předních postav. Zatímco dva hlavní protagonisté směřují do temnot, jejich ženy na cestu k samostatnosti, jejich děti aspirují na útěk z temného dětství. Směřují k životu.

"Film Nikdy nejsme sami se odehrává dnes, tedy v době, kterou považujeme za dobu zlomu. Evropa prochází zásadní krizí, nejenom finanční, ale také sociální a politickou. Cítíme, že může dojít ke zlomu, který nás může přivést k neo-totalitě. Země východní, střední i západní Evropy jsou náchylné - každá po svém - buď k protofašistickým či neo-stalinistickým politickým proudům, které jsou dnes skutečnou hrozbou pro demokracii. Naši hrdinové jsou děti této doby: jsou zmítání osobní nespokojeností a pocitem, že žijí v nepřátelském světě." Petr Václav, režisér

více ...
 
Výběr z článků
21. 4. 2018
FB 242 peliculas despues - příspěvek uživatele k Nikdy nejsme sami 

5. 6. 2017
tyden.cz - Paříž zatleská Hřebejkovi, Formanovi a dalším

26. 4. 2017
idnes.cz - Zlatého ledňáčka na festivalu Finále získal snímek Já, Olga Hepnarová

více ...
 
Související webové stránky
Mimesis film - stránky producenta

Facebook - Mimesis Film

CSFD - Petr Václav

filmovyprehled.cz - Nikdy nejsme sami

wikipedia - Nikdy nejsme sami

Facebook - Nikdy nejsme sami

více ...
 
Plakát, film o filmu, trailer
26. 2. 2016
oficiální trailer v českém jazyce na YouTube

10. 2. 2016
mezinárodní trailer můžete shlédout zde

více ...
 
Foto - video
10. 9. 2016
youtube.com - We Are Never Alone di Petr Vaclav al 41° TIFF in North American Premiere   

9. 9. 2016
youtube.com - Toronto Film Festival - Den 1 [REPORTÁŽ]   

31. 3. 2016
fdb.cz - fotografie z tiskové konference Nikdy nejsme sami 30.3.2016

více ...
 
 
 
Ceska televizePravoFebiofest
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 Rozhovory s oceněnými 
 - video ke každému ze 4 vítězných scénářů.....více
 
 První klapka Il Boemo 
 padla 29. července v Itálii......více
 
 Video a fotografie 
 z vyhlášení vítězů na tiskové konferenci 1.7.2019.....více
 
 Vítězové ročníku 2019 
 obdrželi celkem 660 tis. Kč.....více