O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
 
 
Šarlatán    premiéra  0. 12. 2020
zpět
Profil filmu
001.jpgŠarlatán - Ivan Trojan, Agnieszka Holland.jpgŠarlatán 15.jpg
Šarlatán 22x.jpgŠarlatán 24x.jpgŠarlatán 29x.jpg
Scénář filmu autora Marka Epsteina byl podpořen filmovou nadací v roce 2015 částkou 150 000 Kč. Tisková zpráva o vyhlášení výsledků a informace o autorech a podpořených dílech je k dispozici na stránkách nadace v sekci Tiskové centrum.

Snímek Šarlatán produkuje společnost Marlene Film Production Šárky Cimbalové společně s producentem Kevanem van Thompsonem. Koproducenty jsou Česká televize a Barrandov studio, za Irsko pak Mike Downey a Sam Taylor, Film and Music Entertainment. Na polské straně Klaudia Smieja a společnost Madants, za Slovensko RTVS a Furia film. Vývoj a výrobu filmu podpořil Státní fond kinematografie, stejně jako snímek uspěl s žádostí o podporu u Slovenského audiovizuálneho fondu.

Do štábu si režisérka Agnieszka Holland vybrala osvědčené kolegy a zároveň držitele několika Českých lvů a dalších ocenění. Za kamerou stál Martin Štrba, architektem byl Milan Býček, kostýmní výtvarnicí Katarína Štrbová Bieliková. Střih Pavel Hrdlička a o hudební složku se postaral uznávaný polský skladatel Antoni Lazarkiewicz. Snímek byl zajímavou hereckou příležitostí nejen pro Ivana Trojana v hlavní roli léčitele Mikoláška, ale také pro jeho osmnáctiletého syna Josefa Trojana, který léčitele ztvárnil v mladším věku. Výraznou postavu léčitelova asistenta si zahrál talentovaný slovenský herec Juraj Loj.

Hlavní část natáčení probíhala v dubnu a červnu 2019 v lokacích v Čechách (např. Okoř či Mladá Boleslav). Světová premiéra filmu proběhne v únoru na Berlinale 2020, kde je snímek zařazen do sekce Berlinale Special Gala. V českých kinech měl film naplánovanou premiéru na 26. 3. 2020, která byla odložena z důvodu mimořádných opatření kvůli koronaviru. Distributorem je CinemArt.

více ...
 
Obsah filmu
Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Mikolášek je člověk bez odborného lékařského vzdělání, ale s nevšedním a nevysvětlitelným nadáním diagnostiko­vat a pomocí bylinek léčit nemoci, se kterými si ani doktoři nevědí rady. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým…

více ...
 
Výběr z článků
23. 2. 2020
seznamzpravy.cz – Natočil jsem svůj nejnáročnější film. Ivan Trojan o dobru, zlu i Milionu chvilek

21. 2. 2020
kultura.pravda.sk – Ivan Trojan stvárnil v novom filme Agnieszky Holland najzvláštnejšiu postavu kariéry

19. 2. 2020
kinosala.joj.sk – Tri slovenské filmy na festivale Berlinale: Jedným z nich je Šarlatán režisérky Agnieszky Holland!

více ...
 
Související webové stránky
Facebook – Šarlatán

ČSFD – Šarlatán

Kinobox – Šarlatán

CinemArt – distributor

Česká televize – Šarlatán

více ...
 
Plakát, film o filmu, trailer
Bude-li k dispozici film o filmu, zveřejníme jej v této sekci.

youtube.com – trailer filmu

více ...
 
Foto - video
24. 2. 2020
ct24kultura.cz – Berlinale je v plném proudu a právě tady bude mít 27. února světovou premiéru nový film Agnieszka Holland Šarlatán. O snímku, v němž hlavní roli hraje Ivan Trojan, mluvila v rozhovoru v aktuálním vydání pořadu Kultura+

21. 11. 2019
seznamzpravy.cz – Vyléčil pět a půl milionu lidí. Komunisté stejně poslali léčitele do kriminálu

13. 7. 2019
filmovamista.cz – Ivan Trojan jako ten, kdo vyléčí každý neduh. Přichází Šarlatán

více ...
 
 
 
Ceska televizePravoFebiofest
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 Hodnocení žádostí 2020 
 - příjem scénářů pro letošní rok byl ukončen.....více
 
 Uzávěrka soutěže 
 - příjem scénářů do pátku 28. února.....více
 
 ŠARLATÁN 
 - trailer a plakát zveřejněny.....více
 
 Modelář v kinech 
 od 6. února 2020.....více