O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
Tiskové zprávyAktuality
Tiskové zprávy   2018
 
méně

Energie Partnerů FILMOVÉ NADACE roztáčí český film

Vloni mohli diváci zhlédnout dva filmy natočené podle scénářů oceněných nadací a další snímky z koprodukce nadačních partnerů. Pokud jde o nadační tvorbu, v koprodukci s Českou televizí se v květnu na televizních obrazovkách představil film Monstrum Viktora Polesného a v září v kinech pak Dezertér Jana Hřebejka (druhý díl trilogie Zahradnictví), na němž se koproducentsky podíleli všichni partneři nadace. Jako koprodukční projekty partnerů nadace lze za loňský rok zmínit snímky Křižáček, Rodinný přítel a Nápadník (první a třetí díl trilogie Zahradnictví), Po strništi bos nebo Kvarteto.


Premiérové vyhlášení vítězů do 33 let věku v kategorii Hvězda zítřka a intenzivní spolupráce s Českou televizí, innogy a Barrandov Studio na rozvoji české filmové tvorby. To jsou stěžejní „milníky“ 13. sezony FILMOVÉ NADACE.

Přehled partnerské spolupráce při realizaci nových snímků:


Tátova volha – komediálně laděná roadmovie režiséra Jana Vejdělka měla premiéru letos v březnu a koprodukčně ji zaštítila Česká televize a innogy.


Hastrman – režisérská prvotina Ondřeje Havelky na motivy románu Miloše Urbana oceněného v roce 2001 cenou Magnesia Litera se představila divákům v dubnu 2018. V koprodukci snímek podpořila Česká televize a Barrandov Studio.

Domestik – komorní drama podle scénáře Adama Sedláka, který získal nadační příspěvek v roce 2015. Film reprezentuje Českou republiku v hlavní soutěži na letošním karlovarském festivalu. V kinech se snímek objeví od září 2018. Koproducentem je Česká televize.

Čertí brko – rodinná pohádka o tom, že láska prochází i peklem; premiéru bude mít v listopadu 2018. Koprodukčně se na jejím vzniku podílejí Česká televize, innogy a Barrandov Studio.

Ten, kdo tě miloval – detektivní komedie Jana Pachla se premiérově představí letos v listopadu. Koproducentem jsou Česká televize a innogy.

Teroristka – komedie podle scénáře Radka Bajgara, oceněného nadací v roce 2017. Koprodukčně se na filmu bude podílet Česká televize. Natáčení by mělo začít letos v srpnu.

Kryštof – historické drama z poúnorového Československa podle scénáře Kristiána Sudy, který získal nadační příspěvek v roce 2016. První klapka by měla padnout na sklonku letošního roku. Koproducentem je Česká televize.

Zlatý podraz – historický snímek Radima Špačka o lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky zachycuje období let 1938–1951 v Československu. Premiéra se chystá letos v říjnu. Koproducenty jsou Barrandov Studio a Česká televize.

Modelář – film Petra Zelenky, jenž se svým námětem bodoval v nadaci v roce 2015. Natáčení by mělo být zahájeno v roce 2019. Koproducentem je Česká televize.

Šarlatán – autobiografický snímek zachycující život léčitele Jana Mikoláška podle námětu Marka Epsteina, který nadace ocenila v roce 2015. Koproducenty budou Česká televize a Barrandov Studio.

Toman – historické drama o rozporuplné postavě Zdeňka Tomana, šéfa československé zahraniční rozvědky v letech 1945–1948. Jako koproducenti se na filmu podílejí Česká televize a Barrandov Studio.

Přehled partnerské spolupráce na předních akcích a aktivitách ve filmařském oboru:

Podpora FAMU – mladé talenty FAMU podporuje Česká televize a innogy každoročním výrazným příspěvkem do systému tzv. vnitřního grantu. Barrandov Studio již několik let podporuje studenty FAMU výraznou slevou na služby kostýmního a rekvizitního fundusu.
Ceny české filmové kritiky – hlavními partnery při udělování cen Sdružení českých filmových kritiků jsou Česká televize a innogy.

Cena Český lev – innogy je hlavním partnerem předávání výročních filmových cen České filmové a televizní akademie, hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Academia Film Olomouc, Trilobit Beroun – innogy vystupuje jako generální partner a Česká televize jako hlavní mediální partner obou těchto akcí.

Letní filmová škola Uherské Hradiště – díky spolupráci innogy v pozici hlavního partnera a České televize jako mediálního partnera se mj. uskuteční již šestý ročník Studentského maratonu spojeného s projekcí snímků mladých talentů z celé republiky. Na zahajovacím koncertu se letos představí David Koller. Česká televize v současné době natáčí osmidílnou minisérii Lynč, jejíž námět vzešel ze scenáristického workshopu, který pod vedením amerického scenáristy Harolda Aptera uspořádala pro studenty filmových škol.

Seminář pro scenáristy – společně s Českou televizí a Kanceláří kreativní Evropa – MEDIA uspořádala FILMOVÁ NADACE další ročník vzdělávací akce, tentokrát s Benem Johnsonem na téma „Kde jsou moji diváci a jak je dostat do kina“ a ve druhé části s prezentací České televize s názvem „Když trailer na Facebooku nestačí: digitální kampaně České televize“.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary – innogy dodává energii festivalu spolehlivě již třiadvacet let. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Na karlovarském festivalu funguje oddělení Film Industry, jehož partnerem je Barrandov Studio. Dalšími festivalovými aktivitami Barrandov Studio jsou podpora projektu Works in Progres částkou 10 000 eur a společně s časopisem Variety spolupořadatelství diskusního panelu Artisans in Focus.

 
 
Ceska televizePravoFebiofest
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 Modelář se natáčí 
 - 16. květen byl prvním natáčecím dnem snímku.....více
 
 Zlatý ledňáček 
 z Finále Plzeň pro Domestika.....více
 
 Záložka Modelář 
 - podrobné informace na našem webu.....více
 
 Záložka Šarlatán 
 je již k dispozici.....více