O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
Tiskové zprávyAktuality
Tiskové zprávy   2019
 
méně

Podpora české kinematografie partnery FILMOVÉ NADACE

Koordinace spolupráce mezi Českou televizí, innogy a Barrandov Studio při rozvoji české filmové tvorby, množství aktivit ve filmařské branži a samozřejmě i podpora talentovaných scenáristů – to je hlavní náplň aktuální sezony partnerů FILMOVÉ NADACE.

Přehled partnerské spolupráce při realizaci nových snímků:

Teroristka – černá komedie o postarší dámě, která se rozhodla vzít spravedlnost do vlastních rukou. Scénář Radka Bajgara nadace ocenila v roce 2017. Koprodukčně se na filmu, který měl premiéru letos v dubnu, podílela Česká televize a innogy.

Kryštof – historické drama z poúnorového Československa podle scénáře Kristiána Sudy, který získal nadační příspěvek v roce 2016. První etapa natáčení se uskutečnila v září 2018, další pak na jaře 2019 a skončila v červnu. Snímek by měl být uveden do kin na podzim 2020. Koproducenty jsou Česká televize a Barrandov Studio.

Modelář – psychologicky laděný film z prostředí firmy na pronájem dronů. Petr Zelenka se svým námětem bodoval v nadaci v roce 2015. Natáčení bylo zahájeno letos v květnu, s premiérou se počítá v únoru 2020. Koproducentem je Česká televize.

Šarlatán – autobiografický snímek zachycující život léčitele Jana Mikoláška podle námětu Marka Epsteina, který nadace ocenila v roce 2015. Hlavní část natáčení probíhala letos v dubnu a červnu. Premiéra by měla být v únoru 2020. Koproducenty jsou Česká televize a Barrandov Studio.

Il Boemo – autobiografický snímek popisující životní osudy hudebního skladatele Josefa Myslivečka podle scénáře Petra Václava byl podpořen nadací v roce 2011 a 2014. První klapka padne v druhé polovině července. Do kin by měl film vstoupit na konci roku 2020. Koprodukčně snímek podpoří Česká televize.

Na střeše – komediální drama Jiřího Mádla o soužití postaršího muže a vietnamského mladíka mělo premiéru v únoru 2019. Koproducenty se staly innogy a Česká televize.

Poslední aristokratka – komedie Jiřího Vejdělka o restituci rodového sídla v Čechách americkou rodinou a trampotách s tím spojených. Premiéra filmu se uskuteční v říjnu 2019. Koproducenty jsou Česká televize a innogy.

Přehled partnerské spolupráce na předních akcích a aktivitách ve filmařském oboru (kromě FILMOVÉ NADACE):

Podpora FAMU – mladé talenty FAMU podporuje Česká televize a innogy každoročním příspěvkem do systému tzv. vnitřního grantu. Barrandov Studio již několik let podporuje studenty FAMU výraznou slevou na služby kostýmního a rekvizitního fundusu.

Ceny české filmové kritiky – hlavními partnery při udělování cen Sdružení českých filmových kritiků jsou Česká televize a innogy.

Cena Český lev – innogy je hlavním partnerem předávání výročních filmových cen České filmové a televizní akademie, hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Trilobit Beroun – innogy vystupuje jako generální partner a Česká televize jako hlavní mediální partner této akce.

Letní filmová škola Uherské Hradiště – díky spolupráci innogy v pozici hlavního partnera a České televize jako hlavního mediálního partnera se mj. uskuteční již sedmý ročník Studentského maratonu spojeného s projekcí snímků mladých talentů z celé republiky. V innogy letním kině na Masarykově náměstí se 27. července večer představí skupina Monkey Business.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary – innogy dodává energii festivalu spolehlivě již čtyřiadvacet let. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Na karlovarském festivalu funguje oddělení Film Industry, jehož partnerem je Barrandov Studio. Dalšími festivalovými aktivitami Barrandov Studio jsou podpora projektu Works in Progres částkou 10 000 eur a společně s časopisem Variety spolupořadatelství diskusního panelu Artisans in Focus.

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival – Barrandov Studio je partnerem sekce Film Industry a významným spoluautorem doprovodného programu pro veřejnost. Česká televize je generálním mediálním partnerem.

Asociace českých kameramanů – Barrandov Studio a Česká televize jsou tradičními partnery předávání cen Asociace českých kameramanů.

Všichni partneři FILMOVÉ NADACE díky svému kreditu významných českých firem a institucí důstojně reprezentují českou filmovou a televizní tvorbu na předních akcích také v zahraničí.

Kontakt:

FILMOVÁ NADACE, Michal Dolana, M +420 737 411 339, mdolana@ddem.cz

 
 
Ceska televizePravoFebiofest
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 ŠARLATÁN 
 – premiéra 20. srpna a v Kině na hranici.....více
 
 Výzva 2021 
 – podmínky a formuláře již zveřejněny.....více
 
 rozhovor s Ivo Mathé 
 a představení scénáře Brutální vedro.....více
 
 Fotografie a video 
 - z tiskové konference 30. 6. 2020.....více