O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
Tiskové zprávyRozhovoryAktuality
Tiskové zprávy   2012
 
méně

Filmová nadace RWE & Barrandov Studio zve do Karlových Varů na scenáristický workshop

V Praze dne 20. června - U příležitosti konání 47. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a vyhlášení vítězů první uzávěrky soutěže v roce 2012 uspořádá Filmová nadace RWE & Barrandov Studio scenáristický workshop.

Celodenní akce se bude konat ve čtvrtek 5. července 2012 ve zrekonstruované Becherově vile v Karlových Varech a zaměří se na profesionály i na širokou veřejnost. Pro vybrané účastníky je připravena dílna pod vedením scenáristy a dramaturga Petra Boka a režiséra a pedagoga Ivo Trajkova, kteří oba zasedají ve výboru nadace. Všem zájemcům a návštěvníkům festivalu bude určena otevřená přednáška o scenáristice a úskalích cesty scénáře k realizaci s názvem Scénář je řemeslo. Svou účast na přednášce přislíbil i režisér Jan Němec.

Filmová nadace RWE & Barrandov Studio navazuje na vzdělávací programy, které pořádala již v minulosti. „Chceme, aby se naše činnost neomezovala pouze na oceňování již hotových děl, ale aby přispěla i k literárnímu vzdělání mladých, nadějných autorů," prozradil Martin Chalupský, předseda správní rady a ředitel komunikace RWE Transgas. „Navážeme tak na odborný seminář, který jsme realizovali v roce 2010 v rámci Famufestu v Praze. Domnívám se, že právě toto je jedna z cest, která by mohla vést ke vzniku dalších kvalitních scénářů a filmových námětů a pomoci jejich autorům k úspěšné realizaci svých textů," dodal Chalupský.

Podrobné informace o nadaci jsou k dispozici na internetových stránkách www.filmovanadace.cz.

Scénáristický workshop a přednáška Filmové nadace RWE & Barrandov Studio

Místo konání: Becherova vila, ul. Krále Jiřího 1196/9, Karlovy Vary

Termín: čtvrtek 5. července 2012

Přednáška Scénář je řemeslo od 10:00 hod.

Scénáristický workshop od 14:00 hod.

 

 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
RWE a.s.
 
 DVD Domácí péče 
 vychází právě dnes.....více
 
 Pozvánka na přednášku 
 Jak dobře prezentovat Váš projekt.....více
 
 Nový trend 
 Filmy jsou dřív na internetu než na nosičích DVD.....více
 
 Cena z Valladolidu 
 a Mannheimu pro Domácí péči.....více