O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
 
 
Lehká jako dech    premiéra  12. 10. 2012
zpět
Profil filmu
Scénář Anny Kühnové (Mikulkové) Lehká jako dech byl podpořen filmovou nadací v roce 2007 částkou 100 000 Kč. Tisková zpráva o vyhlášení výsledků a informace o autorech a podpořených dílech je k dispozici na stránkách nadace v sekci Tiskové centrum. Filmu se ujal jako režisér Vít Olmer, který jej natočil pro Českou televizi.

Natáčení bylo zahájeno na jaře 2012, premiéra se uskutečnila na 44. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově nad Ohří dne 12. 10. 2012 a v ČT se film vysílal 23. června 2013.

V hlavních rolích Noemi Purnochová (bulimička Marie), Marie Luisa Purkrábková (anorektička Simona). Martina Adamcová (matka Marie), Milan Šimáček (otec Marie), Simona Chytrová (matka Simony).

více ...
 
Obsah filmu
Film se zabývá aktuální problematikou přijmu potravy u mladých dívek. Příběh velmi citlivým a erudovaným způsobem obnažuje kořeny aktuálního problému části dnešní mládeže, který jako časovaná bomba tiká i v domácnostech, kde byste ho nečekali. 

Třináctiletá Maruška není žádná koule, ale pár kilogramů navíc se na jejím těle najde. A protože na fotografiích sleduje samé krásné modelky a v nejrůznějších tv soutěžích vidí, jak jsou všechny dokonalé, a slyší, že svět potřebuje jen úspěšné a hezké lidi, je komplex na světě. Navíc přichází ve věku, kdy se jí samotné začínají líbit kluci jinak než svými vědomostmi. Je tedy rozhodnuto - musí se stát další misskou z časopisu. Ostatně, má k tomu výtečný vzor - svoji nejlepší kamarádku. Co na tom, že tato již stoupá po strmých schodech těžké anorexie a její další kamarádka je s touto diagnózou již hospitalizována... Marušku čeká první kolo: bulimie. 

více ...
 
Výběr z článků
27. 6. 2013
Lehká jako dech podle Mirky Spáčilové ve Víkend Dnes 22.-23.6.2013

7. 2. 2013
filmovanadace.cz - Filmová nadace se zaměří na kvalitnější díla s vyšším potenciálem realizace

7. 2. 2013
ceskenoviny.cz - Vojnárovo drama Nepravděpodobná romance se do kin dostane letos

více ...
 
Související webové stránky
Facebook - Lehká jako dech

Filmová databáze

více ...
 
Plakát, film o filmu, trailer
Vzhledem k televiznímu formátu filmu není k dispozici plakát.

více ...
 
Foto - video
15. 10. 2012
Na Youtube můžete shlédnout Festivalové Očko z 12. 10. 2012, posledního dne filmového festivalu Oty Hofmana, jehož součástí bylo slavnostní vyhlášení vítězů včetně filmu Lehká jako dech.

4. 5. 2012
youtube.com – Lehka jako dech - česání pro natáčení scény "ve snu" v prodejně Attrativo

12. 4. 2012
Natáčení některých scén pro film režiséra Víta Olmera Lehká jako dech proběhlo 12. dubna 2012 v prodejně Attrattivo Arkády Pankrác. 39 fotografií naleznete na Facebooku Attrattivo.

více ...
 
 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
INNOGY
Česká televize
Barrandov Studio
 
 Tisková zpráva 
 Autoři posílejte svá díla. Blíží se uzávěrka......více
 
 Dva nové filmy 
 budou uvedeny do kin v říjnu 2022.....více
 
 nová výzva 2023 
 vyhlášena.....více
 
 fotografie vítězů 2022 
 jsme zveřejnili v sekci Foto-video.....více