O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
 
 
Domácí péče    premiéra  15. 7. 2015
zpět
Profil filmu
Domaci_pece-Horak-reziser.jpgDomaci_pece-Mihulova_Napajedla.jpgDomaci_pece-Mihulova_Vilhelmova.jpg
Domaci_pece-Mihulova_sestricka.jpgDomaci_pece-Polivka_AMihulova.jpgDomaci_pece-Polivka_Horak.jpg
Scénář filmu autora Stanislava Horáka byl podpořen filmovou nadací v roce 2014 částkou 100 000 Kč. Tisková zpráva o vyhlášení výsledků a informace o autorech a podpořených dílech je k dispozici na stránkách nadace v sekci Tiskové centrum.

Autor se stal zároveň režisérem a producentem filmu ve společnosti Tvorba Films. Koproducenty jsou Česká televize, Fog´n´Desire Films a Svoboda&Williams, slovenským koproducentem je společnost Sokol Kollar. Film vznikl za podpory Státního fondu kinematografie a Audiovizuálneho fondu. Distributorem je společnost A COMPANY CZECH, DVD je v prodeji od listopadu 2015.

V hlavních rolích Alena Mihulová (Vlasta), Bolek Polívka (Laďa), Tatiana Vilhelmová (mladá Hanáčková), Sára Venclovská (Marcela), Slávek Horák (Robert) a Zuzana Kronerová (Miriam). Za kameru se postavil Jan Štastný, střih Vladimír Barák, hudební složku obstarají Jan P. Muchow a Michal Novinski. PR filmu Gabriela Vagner.

více ...
 
Obsah filmu
Hlavní hrdinka Vlasta je třiapadesátiletá zdravotní sestra pro domácí péči na jihomoravském venkově. Při své práci – ošetřování nemohoucích přímo u nich doma - navštěvuje spoustu rázovitých místních pacientů, se kterými soucítí daleko za hranici svých povinností, i když oni jí oplácejí legračně dojemnou směsí zmateného odporu, bezradné apatie a občasné svérázné vděčnosti. Přesto Vlasta nikdy neztrácí svůj osobitý moravský optimismus. Vlastino jediné dítě, sedmadvacetiletá dcera Marcela, žije v daleké Praze a domů jezdí jen na občasné krátké návštěvy. Náročný pracovní život tak vyvažuje soužití s manželem Laďou, narušované jen jeho nejapnými vtípky („Žena je nejlepší přítel člověka") - ty Vlasta nechce pochopit jako škádlení muže, který jinak své city k ní projevit neumí.

Vlastin víceméně pokojný život se ale během chvilky obrátí vzhůru nohama, když jí doktoři – díky banální nehodě - najdou neléčitelnou nemoc v pokročilém stadiu. Má posledního půl roku života.

A teď žena, která celý život léčila ostatní, potřebuje vyléčit sama. Ale vědecké zdravotnictví, na které Vlasta třicet let spoléhala, jí nemůže pomoci. Zoufalství z beznadějné situace a vidina rapidně se blížícího konce přimějí Vlastu, po krátkém období zmatku a váhání, zkusit alternativní léčitelství. Vždy ho považovala za šarlatánství, ale potom, co nad ní oficiální medicína zlomila hůl, už je to její poslední naděje. Dcera jednoho z jejích pacientů - mladá Hanáčková - se zabývá alternativními způsoby léčby a uvede ji k Miriam, postarší slovenské léčitelce. Miriam zasvětila svůj život tajům esoteriky a pořádá léčebné seance, které Vlasta začne navštěvovat se vzrůstající důvěrou. Miriam diagnostikuje její nemoc jako „neschopnost pečovat o sebe" a jako léčbu nařídí „naučit se přijímat lásku."

více ...
 
Výběr z článků
29. 5. 2017
zlinfest.cz - Festivalová revue č. 4 - Navzdory všem nástrahám jsme na konci já i střihač byli dojatí

30. 10. 2016
totalfilm.cz - Domácí péče je nejoceňovanější český film posledních let, má další cenu z USA

30. 9. 2016
menstyle.cz - Slávek Horák: Pracovat na filmu? Nejlíp prožitý život!

více ...
 
Související webové stránky
Česko-Slovenská filmová databáze - Slávek Horák

CSFD - Domácí péče

Česká televize - stránka filmu Domácí péče

více ...
 
Plakát, film o filmu, trailer
logo filmu

Trailer filmu je možno shlédnout na FB stránkách Domácí péče zde.

více ...
 
Foto - video
18. 8. 2016
youtube.com - Jeseň s koprodukčnými filmami RTVS 

17. 8. 2016
ceskatelevize.cz - Český film v Izraeli       

29. 6. 2016
youtube.com - 45. LLF 2016: Slávek Horák i Alena Mihulová (Opieka domowa)

více ...
 
 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 nová výzva 2023 
 vyhlášena.....více
 
 fotografie vítězů 2022 
 jsme zveřejnili v sekci Foto-video.....více
 
 Běžná selhání 
 beseda na KVIFF.....více
 
 Záznam z konference 
 a výběr z článků o vyhlášení vítězů.....více