O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
 
 
Domácí péče    premiéra  15. 7. 2015
zpět
Profil filmu
Domaci_pece-Horak-reziser.jpgDomaci_pece-Mihulova_Napajedla.jpgDomaci_pece-Mihulova_Vilhelmova.jpg
Domaci_pece-Mihulova_sestricka.jpgDomaci_pece-Polivka_AMihulova.jpgDomaci_pece-Polivka_Horak.jpg
Scénář filmu autora Stanislava Horáka byl podpořen filmovou nadací v roce 2014 částkou 100 000 Kč. Tisková zpráva o vyhlášení výsledků a informace o autorech a podpořených dílech je k dispozici na stránkách nadace v sekci Tiskové centrum.

Autor se stal zároveň režisérem a producentem filmu ve společnosti Tvorba Films. Koproducenty jsou Česká televize, Fog´n´Desire Films a Svoboda&Williams, slovenským koproducentem je společnost Sokol Kollar. Film vznikl za podpory Státního fondu kinematografie a Audiovizuálneho fondu. Distributorem je společnost A COMPANY CZECH, DVD je v prodeji od listopadu 2015.

V hlavních rolích Alena Mihulová (Vlasta), Bolek Polívka (Laďa), Tatiana Vilhelmová (mladá Hanáčková), Sára Venclovská (Marcela), Slávek Horák (Robert) a Zuzana Kronerová (Miriam). Za kameru se postavil Jan Štastný, střih Vladimír Barák, hudební složku obstarají Jan P. Muchow a Michal Novinski. PR filmu Gabriela Vagner.

více ...
 
Obsah filmu
Hlavní hrdinka Vlasta je třiapadesátiletá zdravotní sestra pro domácí péči na jihomoravském venkově. Při své práci – ošetřování nemohoucích přímo u nich doma - navštěvuje spoustu rázovitých místních pacientů, se kterými soucítí daleko za hranici svých povinností, i když oni jí oplácejí legračně dojemnou směsí zmateného odporu, bezradné apatie a občasné svérázné vděčnosti. Přesto Vlasta nikdy neztrácí svůj osobitý moravský optimismus. Vlastino jediné dítě, sedmadvacetiletá dcera Marcela, žije v daleké Praze a domů jezdí jen na občasné krátké návštěvy. Náročný pracovní život tak vyvažuje soužití s manželem Laďou, narušované jen jeho nejapnými vtípky („Žena je nejlepší přítel člověka") - ty Vlasta nechce pochopit jako škádlení muže, který jinak své city k ní projevit neumí.

Vlastin víceméně pokojný život se ale během chvilky obrátí vzhůru nohama, když jí doktoři – díky banální nehodě - najdou neléčitelnou nemoc v pokročilém stadiu. Má posledního půl roku života.

A teď žena, která celý život léčila ostatní, potřebuje vyléčit sama. Ale vědecké zdravotnictví, na které Vlasta třicet let spoléhala, jí nemůže pomoci. Zoufalství z beznadějné situace a vidina rapidně se blížícího konce přimějí Vlastu, po krátkém období zmatku a váhání, zkusit alternativní léčitelství. Vždy ho považovala za šarlatánství, ale potom, co nad ní oficiální medicína zlomila hůl, už je to její poslední naděje. Dcera jednoho z jejích pacientů - mladá Hanáčková - se zabývá alternativními způsoby léčby a uvede ji k Miriam, postarší slovenské léčitelce. Miriam zasvětila svůj život tajům esoteriky a pořádá léčebné seance, které Vlasta začne navštěvovat se vzrůstající důvěrou. Miriam diagnostikuje její nemoc jako „neschopnost pečovat o sebe" a jako léčbu nařídí „naučit se přijímat lásku."

více ...
 
Výběr z článků
29. 5. 2017
zlinfest.cz - Festivalová revue č. 4 - Navzdory všem nástrahám jsme na konci já i střihač byli dojatí

30. 10. 2016
totalfilm.cz - Domácí péče je nejoceňovanější český film posledních let, má další cenu z USA

30. 9. 2016
menstyle.cz - Slávek Horák: Pracovat na filmu? Nejlíp prožitý život!

více ...
 
Související webové stránky
Česko-Slovenská filmová databáze - Slávek Horák

CSFD - Domácí péče

Česká televize - stránka filmu Domácí péče

více ...
 
Plakát, film o filmu, trailer
logo filmu

Trailer filmu je možno shlédnout na FB stránkách Domácí péče zde.

více ...
 
Foto - video
18. 8. 2016
youtube.com - Jeseň s koprodukčnými filmami RTVS 

17. 8. 2016
ceskatelevize.cz - Český film v Izraeli       

29. 6. 2016
youtube.com - 45. LLF 2016: Slávek Horák i Alena Mihulová (Opieka domowa)

více ...
 
 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
INNOGY
Česká televize
Barrandov Studio
 
 Tisková zpráva 
 Autoři posílejte svá díla. Blíží se uzávěrka......více
 
 Dva nové filmy 
 budou uvedeny do kin v říjnu 2022.....více
 
 nová výzva 2023 
 vyhlášena.....více
 
 fotografie vítězů 2022 
 jsme zveřejnili v sekci Foto-video.....více