O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
 

Za účelem podpory tvůrčích osobností v oblasti literární přípravy české audiovizuální tvorby formou poskytnutí nadačnícho příspěvku organizuje nadace scenáristické soutěže, do kterých lze přihlásit literární díla – tzn. scénáře v kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů – dosud nerealizovaný scénář. 

Kterýkoliv scénář splňující podmínky soutěže je možné přihlásit do Hlavní kategorie (A). Do kategorie Hvězda zítřka (B) mohou své soutěžní scénáře přihlásit pouze autoři do 33 let, kteří dosud nemají realizovaný žádný scénář celovečerního hraného filmu. Kompletní přihláška se skládá z vyplněného formuláře žádosti pro zvolenou kategorii a díla tj. autorské explikace spojené se scénářem.

Termín ukončení příjmu žádostí je k 28. únoru každého kalendářního roku, soutěž se koná 1x ročně. Podrobná pravidla soutěže a formuláře žádosti pro uzávěrku k 28. 2. 2022 naleznete níže. Příjem žádostí pro rok 2022 byl ukončen, nové podmínky a formuláře zveřejníme po vyhlášení letošních výsledků.

Výsledky jsou vyhlašovány obvykle v době konání Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Všechny zaregistrované účastníky soutěže budeme o vyhlášení výsledků informovat mailem a na našich stránkách zveřejníme tiskovou zprávu. V sekci Podpořené projekty naleznete přehled oceněných autorů a jejich děl.

Pravidla pro poskytování nadačních příspěvků pro rok 2022:

ve formátu pdf

Formuláře žádosti pro rok 2022:

A pro Hlavní kategorii (ve formátu Word)

A pro Hlavní kategorii (ve formátu pdf)

B pro kategorii Hvězda zítřka (ve formátu Word)

B pro kategorii Hvězda zítřka (ve formátu pdf)

V případě dotazů nás kontaktujte na mailu: info@filmovanadace.cz.

 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 99 autorů 95 scénářů 
 – tisková zpráva o došlých žádostech 2022.....více
 
 Registrační maily 
 účastníkům soutěže 2022 rozeslány.....více
 
 Příjem žádostí ukončen 
 výzva 2022 byla uzavřena v pondělí o půlnoci.....více
 
 Nejčastější dotazy 
 zodpovídáme na Facebooku.....více