O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
 
 
Nepravděpodobná romance    premiéra  7. 11. 2013
zpět
Profil filmu
NP11.jpgNP13.jpgNP14.jpg
NP2.jpgNP3.jpgNP8.jpg
Námět Ivana Vojnára na základě povídky Eriky Láskové Nepravděpodobná romance (dříve též Erika z lásky) byl podpořen filmovou nadací v roce 2007 částkou 50 000 Kč. Ivan Vojnár napsal finální scénář společně s Jakubem Zelníčkem a Tomášem Bojarem. Inspirací byl román Josepha Conrada Vítězství a povídka Guy de Maupassanta. Tisková zpráva o vyhlášení výsledků a informace o autorech a podpořených dílech je k dispozici na stránkách nadace v sekci Tiskové centrum.

Autor filmu se stal i jeho režisérem a producentem ve společnosti Ivan Vojnár Film. V roli koproducenta se na projektu podílí distribuční společnost Artcam Film Distribution prostřednictvím společnosti Plan B Films. Koproducenty jsou také společnosti i/o post a Studio Virtual. Film vznikl za podpory Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a v roce 2015 byl vydán na DVD.

V hlavních rolích Berenika Kohoutová (Louisa) a Alžběta Pazourová (Erika), dále hrají Ivan Vojnár (doktor), Veronika Freimanová, Patrik Děrgel (Igor) a další.

více ...
 
Obsah filmu
Film Nepravděpodobná romance je příběhem dvou dívek, které procházejí tvrdou životní zkouškou. Děj vychází se skutečného příběhu, který režisér Vojnár kombinuje s vlastní povídkou, zachycuje životní osudy dvou téměř dospělých žen. Hlavní hrdinky Louisa a Erika se snaží splnit si své sny o životním úspěchu. Louisa se chce stát herečkou, i když její manžel je rozhodně proti a začne jí kvůli tomu komplikovat život. Erika by se ráda stala učitelkou, ale musí si na studium nejdříve vydělat mimo jiné jako uklízečka v divadle. Příběh je vyprávěn retrospektivně a divák do něj vstupuje skrze Louisin pobyt v psychiatrické léčebně.

Nepravděpodobná romance je film o dvou rovinách. V jedné se hrdinka Louisa, profesí herečka, ocitne na psychiatrii po dramatických životních periferiích a během pobytu líčí svoje vzpomínky a zážitky, u nichž si podle Vojnára nikdy nemůže být divák jistý, zda jsou pravdivé. Druhá část pak v retrospektivách ukazuje formující se vztah mezi Louisou a Erikou, která si v divadle, kde první hraje, přivydělává na studia jako uklízečka.

více ...
 
Výběr z článků
9. 7. 2014
kviff.com - Úvod k filmu Nepravděpodobná romance

3. 5. 2014
festivalfinale.cz - Delegace k celovečerním filmům v soutěži

19. 4. 2014
kinema.sk - NEPRAVDEPODOBNÁ ROMANCA

více ...
 
Související webové stránky
Facebook - Nepravděpodobná romance

Artcam - stránky distributora

Filmová databáze

Česko - Slovenská filmová databáze

Wikipedie

Kinobox

Nepravděpodobná romance

více ...
 
Plakát, film o filmu, trailer
23. 9. 2013
Trailer můžete shlédnout na youtube.

2 verze plakátu:

více ...
 
Foto - video
Fotografie v tiskové kvalitě najdete na stránkách distributora - zde.

více ...
 
 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
INNOGY
Česká televize
Barrandov Studio
 
 Tisková zpráva 
 Autoři posílejte svá díla. Blíží se uzávěrka......více
 
 Dva nové filmy 
 budou uvedeny do kin v říjnu 2022.....více
 
 nová výzva 2023 
 vyhlášena.....více
 
 fotografie vítězů 2022 
 jsme zveřejnili v sekci Foto-video.....více